Tvorivé dielne v TROPICAL WORLD

Milí priatelia,
Spustili sme novy projekt pre školy, skupiny, sdružení, organizácie, tábory a verejnosť. Stačí si len vybrať 2 hodinový program, ktorý bude aktívny počas týždňa od utorka do piatku. Zatiaľ mame k dispozícii 4 okruhy: Maľovanie, Fotenie, Plastelína a Keramika. Budeme zaisťovať všetok potrebný materiál a pomôcky pri tvorbe vašich umeleckých diel. Program Tvorivé dielne v Tropical World sa bude ešte špecifikovať v nasledujúcich dňoch. Motorom tohto projektu sú aj ľudia/umelci, ktorí Vám budú pomáhať pri tvorbe. Základom je si odniesť nielen radosť, zážitok, výrobok, skúsenosti formou hry a zábavy, ale aj rozvíjať vašu kreativitu + naučíme sa spolu veľa nového. Keď už tvoríme v zoo, tak nám budú samozrejme asistovať naše plazy.
* fotoaparáty si ale doneste svoje lol


Už teraz sa tešíme!
Team Tropical World

1. MALOVANIE

Maľovať na plátno v kontaktnej zoo?

Unikátny projekt Tvorive dielne v Tropical World otvárame vo forme Maľby. Malovat budete s umelkynou Veronikou, ktora Vam bude asistovat a pomôže s malbou. Cielom je, sa naučit pracovať so štetcom, zachytit pomocou farieb a vasej fantazie plazy na platno - ked uz tu mame tie pestrofarebne plazy.
Tento kurz sme vytvorili špeciálne pre Vás, ktorí nemaľujete, ale túžite po tom. Prinášame vám 90-120min kurz maľby, ktorý sme nazvali: Malovanie.

Budeme sa venovať malovaniu zvierat v zoo - chameleon, krokodil, had, jaster, apod.. Na ceste k nemu budete pracovať s témami: používanie akrylových farieb, druhy a tóny farieb, ich prepojenie, miešanie, podmaľba, atd. V priebehu kurzu sa postupne dostanete aj ku správnemu vyjadreniu perspektívy v obraze, jeho rozloženiu, umiestneniu hlavného motívu atď.

Výsledkom bude obraz maľovaný na plátno, podľa vami zvoleného motívu - takze druh zvierata, ktorý si vyberiete a ktory si nakoniec aj odnesiete domov. Rozviniete svoje schopnosti, zúročíte všetky znalosti, pravidlá a zákonitosti, ktoré sa počas kurzu naučíte.

Kurz je určený všetkým Vám, ktorí túžite začať s maľbou, bez ohľadu na to, či ste niekedy držali v ruke štetec alebo nie.
Kurz je vhodný pre všetkých od 6 do 110 rokov.
Vezmite si len odev, ktorý si môžete ušpiniť. Všetko ostatné, čo k práci budete potrebovať, dostanete na mieste v Tropical World.
Stačí, aby ste sa prihlásili a všetko ostatné necháte na nás.


UTOROK 23. Maja 2023 v 16:30-18:30

CENA KURZU: €15.00/osoba.

CENA PRE ŠKOLY A SKUPINY DOHODOU.

2. FOTENIE  

Unikátny projekt Tvorivé dielne v Tropical World pokračuje. Ďalší kurz bude pozorovanie zvierat cez hľadáčik / fotografovanie.

Fotografovanie bude viesť skúsený fotograf Jaroslav, ktorý sa foteniu venuje cez 10 rokov. Počas kurzu fotenia sa budeme zameriavať na zvieratá v Zoo, sú to pavúky, hady, jašterice, chameleóny, leguány, varany, krokodíly a Monster fish.

Veľkou výhodou tohto fotenia sú inštruktori so Zoo, ktorí nám umožnia fotiť zvieratá mimo terárií (tie ktoré môžu), takže nám nebude nič vo fotografii prekážať ( sklo, bariéra) a zaručia nám bezpečnosť počas celého kurzu.

V kurze si prejdeme pojmy vo foto, nastavenie fotoaparátu až po ISO, čas, clonu. Ukážeme si jednoduché na svietenie kompozície.
Kurz je určený všetkým Vám, ktorí túžite začať s fotografiou, bez ohľadu na to, či ste niekedy držali v ruke fotoaparát alebo nie.

Cena: €25.00/osoba

STVRTOK 26. Maja 2023 v 18:00-20:00

Kurz bude trvať cca 90-120min
Kurz je vhodný pre všetkých od 10 do 110 rokov.
Nutnosťou je doniesť si vlastný fotoaparát, najlepšie zrkadlovku.

REGISTRACIA